«آوای رودکوف (آوای دنا) »رسانه شماست ؛نويسنده و ناقد رسانه خود باشيد.                      یاداشت  و سوژه هاي خبري خود را از «اینجا» برای ما ارسال نمایید       اخبار مهم ایران ؛ جهان و استان کهگیلویه و بویراحمد را با "آوای رودکوف" مرور نمائید .       
سه‌شنبه ۰۴ آبان ۱۴۰۰ - ۱۴:۱۳  |  Tuesday, 26 October 2021
کد خبر: ۲۹۶۰۱
تاریخ انتشار: ۱۳:۵۶ - ۲۲ دی ۱۳۹۹
واکنش حجت الاسلام علی آذر از طلاب عدالت خواه و انقلابی کهگیلویه و بویراحمد به سخنان اخیر مدیر حوزه علمیه استان:
واکنش حجت الاسلام علی آذر از طلاب عدالت خواه و انقلابی کهگیلویه و بویراحمد به سخنان اخیر مدیر حوزه علمیه استان در خصوص عدالت خواهی و مبارزه با فساد...
پایگاه خبری آوای رودکوف:حجت الاسلام علی آذر از طلاب عدالت خواه و انقلابی کهگیلویه و بویراحمد طی یاداشتی به سخنان اخیر مدیر حوزه علمیه استان واکنش نشان داد .

متن این یاداشت به شرح زیر است:

لَقَد أَرسَلنا رُسُلَنابِالبَيِّناتِ وَأَنزَلنا مَعَهُمُ الكِتابَ وَالميزانَ لِيَقومَ النّاسُ بِالقِسطِ
ما رسولان خود را با دلایل روشن فرستادیم، و با آنها کتاب (آسمانی) و میزان (شناسایی حقّ از باطل و قوانین عادلانه) نازل کردیم تا مردم قیام به عدالت کنند.

اخیرا حجت الاسلام پناهی مدیر کل حوزه های علمیه استان نکاتی را در مورد مبارزه با فساد و عدالت خواهی بیان کرده اند که به مرور نکات اساسی ایشان می پردازیم
۱_ حوزه های علمیه جلوتر از شما فریاد خواهند کشید و شعار خواهند داد. ۲حاضریم در راه فساد جان خودم را بدهیم۳خوشبختانه در حوزه ها و میان ائمه جمعه و روحانیت استان عزم جدی برای مبارزه با فساد وجود دارد.

اما ذکر چند نکته خطاب به آقای پناهی لازم و ضروری است!

جناب حجت الاسلام پناهی اگر ممکن است چند مورد از اقدامات عدالت خواهانه حوزه علمیه که خود حوزه علمدار و رهبر مبارزه با فساد شده باشد را نام ببرید تا این این حقیر از جهالت خارج شوم و به وادی بصیرت قدم بگذارم.

آقای پناهی وقتی که زمین خواری در سروک و مناطق مهم گچساران شروع شده بود حوزه علمیه در کجای مقابله با این فساد بزرگ بود؟

 وقتی پای فساد چند ده میلیاردی کارخانه قند در میان بود کی و چه زمانی صدایی از حوزه بلند شد که اعتراض به این ناعدالتی بکند؟

استاد عزیز و ارزشمند هنگامی که در شهرداری و آبفا به کارگران و افراد قراردادی مشغول به کار در این نهاد ها ظلم میشد چرا حوزه علمیه آغوش باز ننمود تا به این افراد پناه دهد و حق شان را مطالبه کند؟؟؟

بخواهیم یا نخواهیم حوزه علمیه استان تریبون های بسیار زیادی را در اختیار دارد؛ولی تا کنون چند مرتبه صدای رسای مستضعفین در تریبون های خود بوده است؟

آیا فقرا و مستضعفین استان ،حوزه علمیه را پناهگاه و پشتیبان خود در برابر مفسدین و مستکبرین میدانند؟ بلا شک خیر

در صحبت های خود فرموده اید که میان ائمه جمعه عزم جدی برای مبارزه با بی عدالتی وجود دارد!

در نماز بعضی نمازهای جمعه که جز تکرار مکررات چیزی مردم نمیبینند.

نماز جمعه که باید تریبون مستضعفین باشد و تمامی مفسدین از شنیدن نامش به لرزه بیافتد ببینید به کجا رسیده!

آیا در نماز جمعه جنگ فقر و غنا مشاهده میشود؟

آیا در نماز جمعه ها فریاد مرگ بر فساد سر میدهند؟

یا اینکه فقط منتظرند یک کارگر بینوا از سر جهالت یک بی احترامی بکند و او را به شلاق بگیرند؟؟؟

ًضمن اینکه اغلب ائمه ی جمعه ی منصوب حضرتعالی، امامان جمعه ی انقلابی هستند و خطبه های مفیدی را ایراد می فرمایند، ولیکن تعدادی از ائمه جمعه ی استان، نه تنها در زمینه ی مبارزه با فساد و تقویت عدالتخواهی تاکنون هیچ اقدامی نکرده اند و گفتمان سازی نکرده اند، بلکه گاهی از پشت تریبون های رسمی، تنها و تنها جریان های اندک حاضر در صحنه ی مبارزه با فساد و تبعیض در استان را مورد بی مهری هایی قرار داده اند و اتهاماتی چون خوارج و منحرفین و امثال ان را نثار دوستان کرده اند!!!

جناب پناهی عزیز
یکی از اصلی ترین دغدغه های رهبر معظم انقلاب عدالت خواهی و مبارزه با فساد است به طوری که این کلمات از پر تکرار ترین حرف های ایشان در طول این دو دهه اخیر بوده است.

حال شما که مدیریت حوزه علمیه استان را به عهده دارید بفرمایید در راستا تحقق این آرمان اصیل انقلاب و رهبری چه اقداماتی کرده اید؟و این کم کاری را چگونه توجیه میکند..

جناب پناهی تا کنون چند جلسه در مورد مبانی اصیل عدالت خواهی و گفتمان آن در حوزه علمیه برگزار شده؟

کدام یک از نخبگان عدالت خواهی به حوزه دعوت شده و از نظراتش استفاده کرده اید؟

کدام کتاب را ولو به صورت جزوه برای مطالعه طلاب در زمینه عدالت خواهی قرار داده اید؟

طلاب حوزه علمیه استان چه مقدار با مبانی عدالت خواهی آشنایی دارند؟

اصلا حوزه چه قدر از ظرفیت عدالت خواهان استان استفاده کرده است؟

به نظرتان زمان آن نرسیده که در افکار و تفکرات حوزه علمیه بخصوص در زمینه عدالت خواهی تجدید نظر بشود؟

و در آخر امیدوارم این یادداشت را از سر دلسوزی برداشت کنید نه اینکه نویسنده مطلب را فردی مغرض تصور کنید.


اشاره: مطلبی که می خوانید از سری یادداشت های بینندگان "آوای رودکوف" است و انتشار آن الزاما به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست. بینندگان "آوای رودکوف" می توانند با ارسال یادداشت خود، مطلب ذیل را تایید یا نقد کنند.
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
انتشار یافته: ۴
...
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۵ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
0
0
اقای پناهی حرف نداره وعملکردش عالی وانقلابیه. شمام بجای تظاهر به عدالتخواهی نیتت رو خالص کن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۰ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
0
0
درود بر این طلبه جوان عدالتخواه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۴۷ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۳
0
0
سلام خدمت رفقا
عزیزان چرا زود به دیگران برچسب میزنیم، آخر کجای عدالت مولا علی اینطور بوده حالکه طلبه ای نکاتی را از آقای پناهی پرسیده چرا میگویید تظاهر، اگر کسی سکوت کند می گویید همه ساکت هستند اما اگر حرفی بزند در نطفه می گویید خفه شو(گهی پشت به زین و گهی زین به پشت) ، این چه راه و رسمی با اینکار فقط انقلاب را بدد نام نشان میدهیم، اصلا گیریم که حرفشان غلط آیا این نحوه بر خورد صحیح هست، و انصافا جای تشکر دارد که روحانیت که از اواسط انقلاب به سکوتی مرگبار فرو رفته البته همه نه ولی غالب روحانیت به سکوت روی آورده بجای دفاع و نقد عملکرد و جا دارد از این طلبه عزیز تشکر کنم که دوباره عوض
ح.ا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۶ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۳
0
0
درود بر شما طلبه جوان و جسور نقد مودبانه ولی تند و واضحی بود امیدواریم که صحبت ها و نقدهای از این دست باعث تکان های شدیدتری در خصوص برون ریزی فکرها و در پی آن عملکرد های قاطع در مبارزه با فساد و بی توجهی ها و نادیده گرفتن حقوق عموم مردم و الخصوص افراد با درآمد های ناچیز مدنظر مسوولان غیور و انقلابی قرار گیرد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس روز