«آوای رودکوف (آوای دنا) »رسانه شماست ؛نويسنده و ناقد رسانه خود باشيد.                      یاداشت  و سوژه هاي خبري خود را از «اینجا» برای ما ارسال نمایید       اخبار مهم ایران ؛ جهان و استان کهگیلویه و بویراحمد را با "آوای رودکوف" مرور نمائید .       
شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۵:۴۷  |  Saturday, 19 June 2021
کد خبر: ۳۰۲۳۸
تاریخ انتشار: ۱۳:۵۳ - ۱۲ ارديبهشت ۱۴۰۰
اجتماعی؛
وزارت آموزش و پرورش شرایط انتقال دائم و موقت فرهنگیان را اعلام کرد بر این اساس، ثبت‌نام نقل و انتقال برون استانی از ۱۵ ازدیبهشت و درون استانی از ۱۱ اردیبهشت آغاز می‌شود.
به گزارش پایگاه خبری آوای رودکوف؛معاونت برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش شیوه‌نامه نقل و انتقال معلمان برای سال تحصیلی 1400-1401 را اعلام کرد.

براساس این شیوه‌نامه، فرایند نقل و انتقال درون و برون استانی بدین شرح است:

نقل و انتقال برون استانی سال تحصیلی 1400-1401 از تاریخ 15 اردیبهشت تا 31 خرداد 1400 انجام می‌شود. مبنای انتقال در سامانه جامع منابع انسانی (HRM)  عدم نیاز مبدأ و مقصد است.

ثبت نام نقل و انتقال درون استانی از 11 اردیبهشت

نقل و انتقال درون استانی با رعایت ضوابط و مقررات مربوط در بازه زمانی 11 اردیبهشت تا 15 خرداد 1400  به اداره کل آموزش و پرورش استانها تفویض می‌شود.

ضوابط و مقررات انتقال دائم برون استانی

نداشتن تعهد خدمت به منطقه مبدأ لازمه انتقال دائم است، بر این اساس فارغ‌التحصیلان مراکز تربیت معلم، دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه رجایی به میزان دو برابر مدت تحصیل و مستخدمین ماده 28 به مدت  10 سال و سایر کارکنانی که تعهدی مبنی بر خدمت در مناطق مورد تعهد داده‌اند مجاز به ارائه درخواست و تکمیل فرم امتیاز بندی نیستند.

سنوات انتقال متقاضیانی که در سال‌های گذشته به صورت موقت منتقل شده‌اند جزو مدت خدمت تعهد برای آموزش و پرورش منطقه مبدأ محسوب نمی‌شود.

مدت سوابق خدمت به صورت حق التدریسف نهضت سوادآموزی، مأموریت به سایر دستگاه‌ها، تحصیل در مراکز تربیت معلم، تربیت دبیر، خدمت نظام وظیفه، قرارداد کار معین و... به عنوان سنوات ایفای تعهد یا سوابق مورد نیاز برای انتقال محسوب نخواهد شد.

ضوابط و مقررات انتقال موقت برون استانی

دارا بودن حداقل 2 سال سابقه خدمت آموزشی تمام وقت در آموزش و پرورش تا تاریخ  31  شهریور 1400 به موجب حکم کارگزینی برای مستخدمین رسمی، رسمی آزمایشی و پیمانی.

انتقال استثنای برون استانی

    همسر جانباز متقاضی انتقال به محل اشتغال و سکونت جانباز با ارائه تاییدیه از مراجع ذیصلاح به استناد ماده 17 آیین نامه اجرایی ماده 13 قانون تسهیلات استخدامی و جانبازان.
    زوج فرهنگی متقاضی انتقال به محل خدمت همسر با حداقل 2 سال سنوات تجربی

بدیهی است نوع انتقال این گروه از متقاضیان در صورت نداشتن تعهد خدمت به صورت دائم و در غیر این صورت موقت است.

انتقال نیروی قراردادی

انتقال این نیروها در صورت داشتن حداقل 5 سال سنوات تجربی با موافقت و هماهنگی اداره کل مبدأ و مقصد و سایر مقررات از جمله تأمین اعتبار در اداره کل مقصد (با هماهنگی ادارات بودجه) بلامانع است.

وظایف متقاضیان

      ثبت اطلاعات: تکمیل فرم امتیاز بندی و بارگذاری مدارک و مستندات لازم در سامانه پروفایل کارکنان به آدرس PROFILE.MEDU.IR
    مدیران، معاونین و سایر عوامل اجرایی واحدهای آموزشی و نیروهای شاغل در پست‌های اداری متقاضی انتقال به صورت آموزشی باید در رشته شغلی اصلی خود اقدام به ثبت درخواست انتقال کنند.
     انتخاب حداقل 1 و حداکثر 5 مقصد انتقال از یک استان به ترتیب اولویت به همراه نوع انتقال دائم یا موقت.
    دقت در ثبت درخواست و تکمیل فرم امتیاز بندی با توجه به عدم امکان تغییر و اصلاح اطلاعات پس از پایان مهلت ثبت‌نام.

انتقال دائم به این کلان شهرها ممنوع

به استناد مصوبه هیئت وزیران انتقال دائم به کلان شهرهای اصفهان، اهواز، تبریز، تهران، شیراز، قم، کرج و مشهد ممنوع بوده و صرفاً درخواست مأموریت انتقال موقت متقاضیان قابل بررسی است. لذا متقاضیان انتقال به این شهرها فقط مجاز به ارائه درخواست مأموریت انتقال موقت هستند. ضمناً به منظور رفع محدودیت اعلام شده موضوع از طریق مراجع ذیصلاح در حال پیگیری است و به محض حصول نتیجه به اطلاع رسانی خواهد شد.

ادارات شهرستانها و مناطق مقصد مکلفند قبل از پایان دوره انتقال موقت افراد منتقل شده نسبت به صدور حکم پایان مأموریت و اطلاع‌رسانی به افراد ذینفع اقدام و در صورت عدم تمدید انتقال، از سازماندهی و صدور ابلاغ تدریس برای آنان خودداری کنند. ادارات شهرستانها و مناطق مبدا نیز موظف است پس از پایان تاریخ انتقال، نسبت به پیگیری و تعیین وضعیت خدمتی افراد اقدام کنند. بدیهی است هرگونه قصور در این خصوص قابل پیگیری است.

انتقال نیروهای آموزشی به واحدهای اداری به صورت دائم

انتقال نیرو های آموزشی به واحدهای اداری به صورت دائم بوده و انتصاب متعهدین خدمت امکان پذیر نیست ضمناً انتصاب در پست‌های اداری صرفاً با تغییر رسته و رشته شغلی انجام می‌شود.

تغییر نوع انتقال نیروهای انتقالی از آموزشی به اداری در طول سال تحصیلی امکان‌پذیر نیست.

انتقال کارکنان (شاغل در ادارات) به منظور انتصاب در پست‌های مصوب اداری آموزش و پرورش استان مقصد در صورتی که ذینفع فاقد تعهد خدمت و متقاضی انتصاب قطعی در پست‌ها و مشاغل اداری باشد بلامانع است.

هرگونه ثبت درخواست خارج سامانه یا پس از مهلت تعیین شده قابل پذیرش و اقدام نخواهد بود.

اعلام نتیجه درصورت موافقت صرفاً منطبق بر یکی از اولویت‌های انتخابی بوده و پذیرش انتقال در یک اولویت به معنی مجاز بودن تغییر مقصد موافقت شده به اولویت‌های بعدی نخواهد بود.

دو سال ممنوعیت در صورت انصراف از انتقال

در شرایط خاص پذیرش تقاضای انصراف از انتقال پس از اعلام نتایج در صورت موافقت ادارات کل مبدأ و مقصد و حداکثر تا تاریخ 31 شهریور 1400  قابل انجام خواهد بود.در صورت موافقت با انصراف این افراد تا دو سال حق شرکت در فرایند نقل و انتقالات را نخواهند داشت.

افرادی که سال گذشته به صورت موقت منتقل شده‌اند در صورتی که تقاضای انتقال داشته باشند مکلفند نسبت به ثبت درخواست خود در سامانه مربوطه، ارائه مدارک و مستندات اقدام کنند.

عدم مراجعه افراد انتقال یافته به محل‌های تعیین شده پس از اعلام نتیجه، غیبت تلقی می‌شود لذا لازم است مبادی خدمتی از به کارگیری آن خودداری کرده و ادارات آموزش و پرورش مقصد غیبت آنها را به هیئت‌های رسیدگی به تخلفات اداری کارکنان اعلام کنند.

در صورت تصویب و تأیید کمیته سرمایه انسانی وزارت آموزش و پرورش نقل و انتقال اضطراری در بازه زمانی 16 مرداد لغایت 11 شهریور انجام خواهد شد.تسنیم
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس روز