«آوای رودکوف (آوای دنا) »رسانه شماست ؛نويسنده و ناقد رسانه خود باشيد.                      یاداشت  و سوژه هاي خبري خود را از «اینجا» برای ما ارسال نمایید       اخبار مهم ایران ؛ جهان و استان کهگیلویه و بویراحمد را با "آوای رودکوف" مرور نمائید .       
دوشنبه ۰۵ مهر ۱۴۰۰ - ۱۹:۰۲  |  Monday, 27 September 2021
کد خبر: ۲۹۶۴۳
تاریخ انتشار: ۱۵:۳۴ - ۲۸ دی ۱۳۹۹
سرویس شعر و ادب پایگاه خبری آوای رودکوف؛
همزمان با شب شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) اختتامیه دومین کنگره ملی عقیق و ارغوان در ایلام بصورت مجازی برگزار شد و ۲۳ برگزیده معرفی و مورد تجلیل قرار گرفتند.
پایگاه خبری آوای رودکوف:به گفته مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام ؛ همزمان با شب شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) اختتامیه دومین کنگره ملی عقیق و ارغوان در ایلام بصورت مجازی و با ️بیش از ۲۰۰ اثر شعر به گویش‌های مختلف برگزار شد و ۲۳ برگزیده معرفی و مورد تجلیل قرار گرفتند.

عمران خودآموز با بیان اینکه این کنگره با همکاری بنیاد بین‌المللی فرهنگی و هنری امام رضا (ع) و معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد افزود: محور‌های کنگره امسال شامل اربعین حسینی و حماسه عاشورا با زبان‌ها و گویش‌های مختلف بلوچی، ترکی، خراسانی، خوزی، سمنانی، عربی، فارسی (به استثنای فارسی معیار)، کُردی، گیلکی، لری، لکی، مازنی و مرکزی بود

 در اختتامیه این کنگره بر اساس رای هیات داوران در بخش گویش کردی نورمراد رضایی، حبیب الله بخشوده و قدرت ملکی و در بخش گویش لری رقیه زمان پو، سید اکبر سلیمانی از استان کهگیلویه و بویراحمد و کیومرث عیسی پره به ترتیب عنوان‌های اول تا سوم را کسب کردند.

همچنین در گویش ترکی نیز محمد هوشمندی، تبسم رضا زاده و امیر رسولی به عنوان سه برگزیده بخش اول تا سوم معرفی شدند.

در بخش گویش عربی نیز فواد یورانی ومسعود الحاتمی به ترتیب رتبه اول، عماد الکثیری رتبه دوم، جاسم ابومهدی السلامی رتبه سوم و در گویش خوزی نیز فاطمه عبودی زاده نیز رتبه سوم را کسب کردند.

همچنین نورمحمد ناصری، سمیه مهری، محمود جهان دیده، سید مصطفی موسوی، علیرضا صدیق، محمد دیلم کتولی، علی سلیمانیان، شکیبا غفاریان و خدیجه نصیری نیز به عنوان شایسته تقدیر معرفی شدند.

 کنگره ملی عقیق و ارغوان از سری برنامه‌های هجدهمین جشنواره بین‌المللی امام رضا (ع) با هدف معرفی ابعاد گوناگون حماسه اربعین حسینی، تبلیغ و تعمیق سیره امام حسین (ع)، ترویج فعالیت‌های فرهنگی و ادبی با محوریت پیاده‌روی اربعین حسینی و قدردانی از سرایندگان آثار ادبی در حوزه فرهنگ عاشورایی است.منبع:خبرگزاری صدا و سیمای مرکز ایلام
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس روز