به قلم صفا فضیلت ؛
کهگیلویه بزرگ همچنان مشتاق انتخاب نسخه های فرسوده
پایگاه خبری آوای رودکوف-صفا فضیلت:نزدیک  به سه دهه هست که نماینده مردم کهگیلویه را سید محمد موحد ، علی محمد بزرگواری و عدل هاشمی بر عهده دارند .

چندین دهه هست که افرادی با  نگرش سیاسی یکسان  قدرت را در کهگیلویه به دست می کنند  و سالهاست با نسخه سیاسی این جریان فکری واین افراد هم سلک و هم مرام کهگیلویه در باتلاق فقر و بیکاری و به دور از توسعه صنعتی درجا زده است .

چهار دوره نمایندگی برای محمد موحد چه به لحاظ عقلی چه منطقی زمان بس کافی بوده است تا کارایی خود را برای نمایندگی این مردم محروم به کار بیندازد و تحولی عمیق ایجاد کند اما واسفا که در این مدت مدید که به یمن دولت های سازندگی و دولت اصلاحات جز نیازهای اولیه کهگیلویه مانند آب و برق تغییری قابل عرض در کهگیلویه بزرگ نمودار نشد و مدام در طی چهار دوره نمایندگی راه را بر رقیبان خود بست و با عوامگرایی و استفاده از اعتقادات عمیق مردم به مسائل مذهبی و گسیل روحانیون معتمد به خانه های این مردم ساده دل و  یکرنگ دائما سبد رای خود را بر رقیبان رجحان داد.

راستی چرا مردم در کهگیلویه نمی خواهند از خود بپرسند که از شانزده سال نمایندگی این رجل سیاسی چه کار عام المنفعه ای نصیبشان شد که امروزه اینگونه مشتاقانه به سوی وی گسیل شده اند .

اما شاید نکته روشنی در کارنامه محمدعلی بزرگواری پیدا کرد که بعد از هشت سال نمایندگی مردم کهگیلویه به هر دلیلی عطای نمایندگی را به لقایش بخشید و صریح و شفاف از عرصه انتخاب مجدد کنار رفت و دیگر به این عرصه برنگشت اما دوره چهارساله عدل هاشمی را باید با یک جمله کوتاه برای کهگیلویه توصیف کرد هیاهو برای هیچ دوره ای سراسر از وعده و وعید که فقط در حرف ماند و هیچ عملی مشاهده نشد و نشان داد عدل هاشمی بیشتر یک پیمانکار خوبیست تا نماینده خوب .

راستی چرا کهگیلویه مدام نسخه های تکراری و فرسوده را  برای خود می پیچند . چرا اینگونه بی تاب گونه به سمت گزینه هایی گسیل می شوند که سالهاست کهگیلویه را غرق در فقر و بیکاری و عقب ماندگی نگه داشته اند و از قبل این انتخابات سالهاست عزت کهگیلویه را خدشه دار کرده اند . و از انتخابات تکراری خود جز اقلیتی غنی ،غنی تر شده اند  و اکثریتی فقیر ،فقیر تر !!!!

 پس کاش مردم این بار بیایند و   طرحی نو دراندازن و با فرار از انتخاب های فرسوده و تکراری روح تازه ای در کالبد کهگیلویه بی رمق بیندازند .

نسخه کار ساده است اگر جریان چپ در کهگیلویه به دلیل تفرقه وخودرایی  به  تشتت  ارا منجر شده و راه برای جذب رای اکثریت به نتیجه نمی رسد لااقل جریان راست که از رانت های بیشماری برخوردارند با عبور از گزینه های تکراری و فرسوده خود (محمد موحد ،عدل هاشمی ) میدان را به نیروهای تازه  نفس و دارای اندیشه و تفکر نوگراتری چون ابراهیم جعفری و فرزاد نجات نیا بسپارند شاید در کار مردم کهگیلویه گشایشی حاصل گردد .

اگر چه می دانم اینجا کهگیلویه است و مردم ساده دل این دیار  عاشق انتخاب های فرسوده و ناکارآمد هستند و همچنان این دور باطل بر مدار خود خواهد چرخید . اما چشم امید به تاثیر نخبگان برای ایحاد آگاهی و تغییر تفکر برای ریش سفیدانی دارم که سالهاست اسباب این انتخاب های فرسوده بوده اند .

""اشاره: مطلبی که می خوانید از سری یادداشت های بینندگان "آوای رودکوف" است و انتشار آن الزاما به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست. بینندگان "آوای رودکوف" می توانند با ارسال یادداشت خود، مطلب ذیل را تایید یا نقد کنند.""

اخبار و یاداشتهای انتخاباتی ما را اینجا دنبال کنید(کلیک کنید)