«آوای رودکوف (آوای دنا) »رسانه شماست ؛نويسنده و ناقد رسانه خود باشيد.                      یاداشت  و سوژه هاي خبري خود را از «اینجا» برای ما ارسال نمایید       اخبار مهم ایران ؛ جهان و استان کهگیلویه و بویراحمد را با "آوای رودکوف" مرور نمائید .       
جمعه ۰۸ بهمن ۱۴۰۰ - ۲۳:۵۸  |  Friday, 28 January 2022
کد خبر: ۳۱۴۴۶
تاریخ انتشار: ۲۲:۴۷ - ۱۳ آذر ۱۴۰۰
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان خبر داد؛
به همت معاونت امور داوطلبان جمعیت هلال احمر استان کهگیلویه و بویراحمد ۱۰۸ خانه هلال تاکنون در سراسر استان راه اندازی شده است .
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری آوای رودکوف از یاسوج به نقل از روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان کهگیلویه و بویراحمد؛ سید امان الله جهانبین مدیرعامل این جمعیت ضمن تبریک ۱۴ آذرماه روز جهانی داوطلب، از راه اندازی ۱۰۸ خانه هلال در سال جاری خبر داد .

 
 جهان بین  بیان داشت ۱۴ آذر ماه روز جهانی داوطلب را به همه داوطلبین، خیرین، امدادگران ،نجاتگران و اعضای جوانان جمعیت هلال احمرکه همه داوطلبانه به پیشبرد اهداف این نهاد عام المنفعه ومردمی کمک می کنند تبریک عرض می نماییم . اگر پرسنل خدوم جمعیت هلال احمر را پیکره و کالبد به حساب آوریم داوطلبان. امدادگران .نجاتگران وجوانان . روحی مسیحایی اند که لحظه به لحظه به  این کالبد جان می بخشند و زنده نگه می دارد . در طول فعالیتهای سالانه، خونی که در رگ های بخش بخش بدنه جمعیت هلال احمر جریان دارد همان اعضای داوطلبی هستند که انسان دوستانه ، بشردوستانه، مخلصانه، جهادی و مومنانه در راستای اهداف عالی جمعیت هلال احمر و تسکین آلام بشری فعالیت می کنند و موجب برکت و تسهیل و تسریع برنامه‌ها و طرح ها می شوند .خداوند متعال  سلامتی وتندرستی را شامل حالشان فرماید .


مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کهگیلویه و بویراحمد افزود: معاونت امور داوطلبان این جمعیت در سال جاری به جهت پوشش امدادی ، خدماتی و حمایتی زلزله سی سخت و همکاری در جلوگیری از شیوع ویروس کرونا و رعایت پروتکل های بهداشتی فعالیت های گسترده و متنوعی داشته است .که از آن جمله می‌توان به برگزاری و اجرای پروژه های سلامت محور در مناطق کمتر برخوردار استان، اجرای طرح حمایت ماندگار، جمع آوری کمک های نقدی و غیر نقدی و توزیع بین زلزله زدگان شهرستان دنا ،جذب کمکهای خیرین و توزیع بسته های معیشتی بین نیازمندان و متاثرین از شیوع بیماری کرونا در قالب طرح کمک های مومنانه،تهیه و توزیع بسته های بهداشتی بین بیماران خاص ، سرطانی و صعب العلاج استان، راه‌اندازی خانه‌های هلال و جذب نیروهای داوطلب در سطح روستاها و ارائه آموزش‌های همگانی برای ارتباط سریعتر در مواقع ضروری و بحرانی ،ارائه تجهیزات پزشکی به صورت امانی به نیازمندان، اجرای طرح ارمغان مهر و توزیع بسته‌های نوشت افزار بین دانش آموزان مناطق کمتر برخوردار ، پرداخت هزینه های درمانی و دارویی به بیماران کرونایی و صعب العلاج و اجرای طرح ملی نذر آب در مناطق متاثر از خشکسالی استان کرمان اشاره کرد .


جهان بین عنوان داشت ارزش ریالی خدمات ارائه شده از ابتدای سال تاکنون در این حوزه چیزی بالغ بر ۴۰۰ میلیارد ریال برآورد شده است که شرح آن تقدیم می شود .


1-برگزاری کاروان سلامت وپروژه های محرومیت زدا درمناطق محروم استان به تعداد 9 پروژه وتعداد3300نفر بهره ور.

2-برگزاری برنامه اهداء خون تحت عنوان حمایت ماندگار توسط 60نفر از داوطلبان واهداءبه مقدار 9000سی سی خون.

3- جمع آوری کمکهای نقدی خیرین وافراد نیکوکاربا واریز به حساب خیرین جمعیت هلال احمر استان جهت زلزله زدگان شهر سی سخت به مبلغ 45128842273  ریال .

4- جمع آوری کمکهای غیر نقدی استانهای مختلف شامل کنسروجات ، پتو وتشک، مواد غذایی، دستگاهای گرم کننده ازوقوع زلزله تا تاریخ 30/4/1400 به ارزش ریالی 330867577500 که در شهرستان دنا  بین خانوارهای آسیب دیده توزیع گردید.

5-    توزیع سبد غذایی ومعیشتی به تعداد900بسته بین نیازمندان ومحرومین استان .

6-توزیع سبد های بهداشتی بین بیماران خاص، سرطانی وصعب العلاج استان به تعداد1876بسته بهداشتی.

7- توزیع سبدهای معیشتی ،غذایی به تعداد 450بسته بین خانواده های متاثر از کرونا .

8-راه اندازی تعداد108 خانه هلال در سطح شهرستانهای استان .

9- استفاده تعداد 400 نفر بیمار نیازمند از بانک امانات تجهیزات پزشکی در شهرستانهای استان .

10- اجرای برنامه طرح ارمغان مهر با توزیع 300 بسته نوشت افزارشامل(کیف ،کفش ملزومات دانش آموزی )

11-  آموزش افراد عضو خانه های هلال در روستاها به تعداد3411نفر.

12- مشارکت خیرین ومتمکین استان دربرنامه نذر آب که در مناطق خشکسالی استان کرمان برگزار گردید ، کمکهای غیر نقدی 1200000000ریال وکمک نقدی جهت خرید تانکرهای آب 210000000ریال.

13-  پرداخت کمک هزینه درمانی وداروئی به بیماران کرونایی وصعب العلاج در سطح استان به تعداد1458نفر به مبلغ 22000000000ریال .

14- به عضویت درآمدن افراد داوطلب ( پزشک ،پرستار،کارمند ودیگر مشاغل به تعداد 416 نفر.


 مدیرعامل هلال احمر کهگیلویه وبویراحمد درپایان ضمن دعوت از عموم مردم وخیرین ومتمکنین جهت عضویت داوطلبانه در جمعیت هلال احمر و مشارکت درطرح ها وبرنامه های بشردوستانه و حمایتی، راه اندازی خانه های هلال در سطح روستاها را یکی از تاثیرگذارترین برنامه ها در جمعیت هلال احمر دانست واذعان داشت باتوجه به ضرورت واهمیت کار درسطح روستاها وترغیب اعضای این خانه های هلال جهت ارائه خدمات و فعالیت های بشردوستانه نیازمند یاری گسترده خیرین می باشد .
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس روز