«آوای رودکوف (آوای دنا) »رسانه شماست ؛نويسنده و ناقد رسانه خود باشيد.                      یاداشت  و سوژه هاي خبري خود را از «اینجا» برای ما ارسال نمایید       اخبار مهم ایران ؛ جهان و استان کهگیلویه و بویراحمد را با "آوای رودکوف" مرور نمائید .       
سه‌شنبه ۳۱ فروردين ۱۴۰۰ - ۲۳:۲۰  |  Tuesday, 20 April 2021
کد خبر: ۲۹۵۶۴
تاریخ انتشار: ۱۴:۱۶ - ۱۵ دی ۱۳۹۹
معاون فضای مجازی و رسانه دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان از جزئیات دستگیری باند کلاهبرداری و پولشویی در مرکز استان خبر داد.
به گزارشپایگاه خبری آوای رودکوف و به نقل از روابط عمومی و ارتباطات دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد و خبرنگار خبرگزاری میزان در استان ؛حمید نادریان معاون فضای مجازی و رسانه ای دادسرای عمومی و انقلاب مرکز استان در این گفتگو، از جزئیات دستگیری باند کلاهبرداری و پولشویی در مرکز استان خبر داد.

حمید نادریان با اظهار این که شناسایی گروه متهمین کلاهبرداری بانکی در فضای مجازی در استان در دستور کار دستگاه قضایی و پلیس قرار گرفت، افزود: طی رصد پلیس تخصصی فتای استان، گروه متهمین کلاهبرداری بانکی و پولشویی، فعال در مرکز استان، شناسایی و با صدور دستور قضایی و تلاش مامورین انتظامی، فرد اصلی سرشاخه ی گروه در مخفیگاه خود دستگیر شد.

معاون فضای مجازی و رسانه دادستان مرکز استان در ادامه بیان داشت: با دستگیری این فرد و بررسی محل اختفاء، تعداد ١١٨ فقره کارت بانکی به همراه اطلاعات بانکی متعلق به افراد مختلف و سایر اقلام مجرمانه در این مرحله از سردسته این گروه کشف گردید.

وی در ادامه اظهار کرد: متهم در بدو دستگیری به ارتکاب افعال مجرمانه ی منتهی به کلاهبرداری، اقرار و در خصوص برخی جزئیات اقدامات خود نیز مواردی را بیان داشته و تعدادی از همدستان خود را نیز معرفی نموده است.

معاون فضای مجازی و رسانه دادسرای عمومی و انقلاب مرکز استان با اظهار این که، در راستای سیاست این مرجع قضایی مبنی بر اقدامات قاطع و مؤثر در برخورد با مجرمین، تصریح کرد: دادسرای مرکز استان با همکاری پرسنل خدوم و متخصص پلیس فتای استان، با صدور دستورات قضایی، در اقدامی ضربتی، ضمن رصد و شناسایی فنی، گروه مجرمین فعال کلاهبرداری و پولشویی را دستگیر و طی شب گذشته، متهم اصلی تحت نظر قرار گرفت و سپس با قرار تأمین کیفری به زندان اعزام گردید.

نادریان ضمن تشکر از دادستان محترم شهرستان لنده که با همکاری سریع و مؤثر ایشان نسبت به اجرای نیابت قضایی ارسالی، با سرعت عمل مامورین انتظامی آن شهرستان، گفت: متهم ردیف دوم نیز در مخفیگاه خود در حوزه قضایی شهرستان لنده دستگیر شد.

معاون فضای مجازی و رسانه دادستان مرکز استان با بیان این که از این متهم تعداد ١٠ فقره کارت بانکی و سامانه های رایانه ای متعدد جهت افعال مجرمانه کشف گردید، در خصوص سایر اعضای این باند افزود: سایر همدستان متهم اصلی در این گروه نیز شناسایی شده و با تحت رصد قراردادن محل اختفا، آنان نیز دستگیر و تعقیب قضایی قرار می گیرند.

نادریان درباره اعمال مجرمانه این گروه و نحوه فعالیت های غیر قانونی آنان گفت: این گروه متأسفانه با استفاده از طمع صاحبان کارت ها، با پرداخت مبالغی، کارت های آنان را با رمز بانکی، از آنها خریداری و سپس در کانال فضای مجازی باند کشوری خود، مشخصات این کارت ها را عرضه و مبالغ کلاهبرداری را از طرق مختلف، به این کارت ها منتقل و سپس اقدام به انتقالات مکرر این وجوه در راستای پولشویی می نمودند.
نادریان در پایان ضمن هشدار به همشهریان، جهت مراقبت در مواجهه با این افراد، با اشاره به این نکته که فروشندگان کارت بانکی به این متهمین، نیز اقدام مجرمانه مرتکب شده اند و تحت تعقیب قضایی قرار خواهند گرفت، افزود: شایسته است همشهریان محترم، با هوشیاری از گرفتار شدن در دام چنین افرادی خودداری و در صورت مشاهده و یا اطلاع از چنین اقداماتی سریعاً موضوع را به این مرجع قضایی یا مراجع انتظامی اطلاع دهند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس روز