«آوای رودکوف (آوای دنا) »رسانه شماست ؛نويسنده و ناقد رسانه خود باشيد.                      یاداشت  و سوژه هاي خبري خود را از «اینجا» برای ما ارسال نمایید       اخبار مهم ایران ؛ جهان و استان کهگیلویه و بویراحمد را با "آوای رودکوف" مرور نمائید .       
يکشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۵:۴۳  |  Sunday, 13 June 2021
کد خبر: ۲۹۲۴۸
تاریخ انتشار: ۲۱:۰۲ - ۳۰ آبان ۱۳۹۹
اجتماعی؛
محمدعلی زرین قلم، جانباز ۷۰ درصد آسمانی شد.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری آوای رودکوف؛آنگونه که منابع خبری نوشتند ، محمدعلی زرین‌قلم، متولد سال۱۳۴۱ و نوزده ساله بود که در زمان جنگ خدمت خود را در شهریور سال۵۹ از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی آغاز کرد.


شهید زرین قلم در شلمچه و سه راه مرگ که بعد‌ها به سه راه شهادت معروف شد، مجروح شد.

او درباره عملیات رمضان می‌گوید: اذان صبح رمز عملیات با نوای شهید همت آغاز شد و بچه‌ها به سمت بصره حرکت کردند. این عملیات دقیقاً زمانی انجام شد که اسرائیل و روسیه تانک‌ها و تجهیزات مجهزی به صدام داده بودند و بچه‌ها از‌این مسأله کاملاً بی‌خبر بودند، وقتی بچه‌ها وارد محور شدند تازه دریافتیم که در تله افتاده‌ایم و بچه‌ها گیر افتادند. آن محور به گونه‌ای بود که بچه‌ها یک به یک شهید می‌شدند. حاج همت به شهید بهمن نجفی دستور عقب‌نشینی داد، اما از همه طرف دور بچه‌ها بسته بود و با دوشکا بچه‌ها را می‌زدند. با گلوله تانک تی۷۲ بچه‌ها را هدف قرار داده بودند، به گونه‌ای که بهمن نجفی گفت باید با چهارده نفر، خودمان را روی میدان‌های مین بیاندازیم تا بچه‌ها از روی جسد ما رد شوند. بچه‌ها به او اجازه ندادند چنین کاری کند و به او گفتند شما فرمانده گردانی و باید بمانی تا عملیات را هدایت کنی. به این جای مصاحبه که می‌رسیم بغضش می‌شکند و ادامه خاطره‌اش در میان اشک روایت می‌شود: از نوجوان هفده ساله تا جوان‌های سی ساله‌ای را دیدم که الله اکبر گویان یکی یکی روی میدان مین می‌افتادند و دیگران از روی آن‌ها رد می‌شدند. بچه‌ها با دست خالی مقابل دشمن‌ایستادند تا بتوانند از کشورشان دفاع کنند، رزمنده‌ها کم نگذاشتند با گوشت و پوست و استخوان‌شان از مملکت دفاع کردند.....


شهید محمدعلی زرین‌قلم در یکی از شب‌های مراسم روضه فاطمیه بیت رهبری، در حین سخنرانی حجت‌الاسلام پناهیان بلند گفت: به آقا بگویید از رفتن حرف نزند، از دیشب تا الان به قلبم فشار آمده.

همین یک جمله حاج آقا زرین‌قلم، جانباز عزیز هشت سال دفاع مقدس باعث ایجاد کمپین‌ها و شعارهای تبلیغاتی بسیاری با عنوان «به آقا بگویید حرف رفتن نزند» شد.

پایگاه خبری آوای رودکوف درگذشت این  برادر گرانقدر را تسليت عرض نموده و از خداوند متعال برای روح بلندش رحمت و مغفرت و برای عموم بازماندگان صبر و اجر مسألت دارد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس روز