شنبه ۲۱ تير ۱۳۹۹ - ۲۲:۰۳  |  Saturday, 11 July 2020
کد خبر: ۲۸۰۷۳
تاریخ انتشار: ۱۸:۲۶ - ۰۴ تير ۱۳۹۹
رئیس کمیته امداد منطقه یک یاسوج:
رئیس کمیته امداد منطقه یک یاسوج گفت: نیازمندان دارای شرایط برای احداث مسکن طی یک هفته آینده اقدام کنند.
به گزارش پایگاه خبری آوای رودکوف،مصیب حیدری رئیس کمیته امداد منطقه یک یاسوج از احداث مسکن برای مددجویان و نیازمندان روستایی خبر داد و گفت: افراد روستایی دارای پروانه ساختمانی و افرادی که دارای مسکن نامقاوم و یا فاقد مسکن هستند و تاکنون وامی از بنیاد مسکن دریافت نکرده‌اند می‌توانند برای احداث مسکن اقدام کنند.


وی بابیان اینکه متقاضیان باید حداقل دو نفره و سن آن‌ها زیر ۷۰ سال باشد، افزود: زنان مطلقه دو نفره به بالایی که یک سال از طلاق آن‌ها گذشته باشد و زنان زندانی که شوهر آنان بیش از ۱۵ سال حبس دارند و سه سال از تحت حمایتی آن‌ها گذشته باشد از دیگر مشمولان این طرح هستند.

حیدری درخصوص مبلغ وام مسکن مددجویان در این طرح گفت: این مسکن‌های مددجویی با حداکثر ۶۰ متر زیربنا و با  ۲۵ میلیون تومان بلاعوض از طرف بنیاد مسکن، ۱۰ میلیون تومان بلاعوض از طرف کمیته امداد و ۴۰ میلیون تومان تسهیلات کم‌بهره با پروانه ساخت رایگان و ضمانت زنجیره‌ای برای مددجویان و سایر نیازمندان روستایی ساخته می‌شود.

 وی ضمن درخواست از مددجویان و افراد نیازمند برای عدم مراجعه غیرضروری به کمیته امداد، گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا و وضعیت استان، از مددجویان تقاضا داریم که برای ثبت درخواست‌های خود به سامانه e.emdad.ir مراجعه کنند.

حیدری در خصوص سایر نیازمندان غیرتحت حمایت گفت: افراد غیرمددجو می‌توانند با شماره ۰۹۶۸۸۷ تماس بگیرند و پیام صوتی آن‌ها ضبط و به‌صورت مکتوب به مددکار مربوطه در استان‌ها ارجاع داده می‌شود.

وی درخصوص خدمات مسکن کمیته امداد منطقه یک یاسوج در سال گذشته گفت: ۱۵۲ مورد خدمت عمرانی ازجمله کمک به احداث و خرید مسکن مددجویان شهری، کمک به تکمیل واحدهای مسکونی نیمه‌تمام شهری و روستایی، بهسازی و مقاوم‌سازی مسکن روستایی و تکمیل واحدهای نیمه‌تمام روستایی ازجمله خدمات ارائه‌شده به مددجویان است.

وی اعتبار هزینه شده در این خصوص یک میلیارد و ۹۸ میلیون تومان اعلام و بیان کرد: امید است در سال جاری اقدامات اساسی‌تری برای خانه‌دار شدن مددجویان انجام شود.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس روز