يکشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۹ - ۰۵:۵۵  |  Sunday, 17 January 2021
کد خبر: ۲۷۴۵۹
تاریخ انتشار: ۱۶:۳۷ - ۱۷ فروردين ۱۳۹۹
استاندار کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد:
استاندار کهگیلویه و بویراحمد در خصوص فعالیت واحدهای اقتصادی بعد از ۲۳ فروردین ماه، بیان کرد: آغاز فعاليت واحدهای توليدی استان از این تاریخ با رعايت پروتكل های بهداشتی عملیاتی شود.
به گزارش پایگاه خبری آوای رودکوف؛حسین کلانتری در نشست ویدئو کنفرانس استاندار و ستاد استانی مقابله با کرونا با رئیس جمهور با تاکید بر اینکه شعار «در خانه بمانیم» به قوت خود باقی است، اظهار داشت: براساس تصمیم ستاد ملی کرونا تا ۲۳ فرودین ماه طرح فاصله گذاری اجتماعی با اعمال محدودیت ها ادامه دارد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد از اجرایی شدن طرح فاصله گذاری هوشمند در روزهای آینده خبر داد و گفت: تعطیلی مدارس و دانشگاه های استان تا ۳۰ فروردین ماه ادامه خواهد داشت.

وی با بیان اینکه آموزش ها برای دانش آموزان و دانشجویان به صورت مجازی برقرار است، گفت: بعد از ۳۰ فروردین ماه و براساس مصوبات ستاد ملی کرونا در خصوص بازگشایی مدارس و مراکز آموزش عالی تصمیم گیری می شود.

کلانتری در خصوص فعالیت واحدهای اقتصادی بعد از ۲۳ فروردین ماه، بیان کرد: آغاز فعاليت واحدهای توليدی استان از این تاریخ با رعايت پروتكل های بهداشتی عملیاتی شود.

نماینده عالی دولت در استان از عملکرد مراقبین بهداشتی،پزشکان، پرستاران، بهورزان و دانشگاه علوم پزشکی در پیشگیری و مقابله با بیماری کرونا تقدیر کرد و افزود: تاکنون در بررسی های مختلف استان جزو رتبه های اول و دوم کشور بوده که این مهم بدون همکاری ستودنی مردم امکان پذیر نبود.

وی تصریح کرد: مردم استان در اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی سنگ تمام گذاشتند.

کلانتری در خصوص فعالیت کادر اداری در دستگاه های اجرایی، گفت: تعداد كاركنان حاضر در محيط ‌های اداری از طريق نوبت‌ بندی و اعطای مرخصی و يا انجام دوركاری به ميزان یک سوم كاهش يابد.

وی اظهار داشت: از ۲۳ فروردین ساعت کاری از ۷ صبح تا ۱۴ است.

کلانتری با تاکید بر اینکه روند شیوع کرونا در استان کاهش یافت، گفت: به نسبت سایر استان های کشور در وضعیت قابل قبولی قرار داریم و در حال حاضر هیچ بیمار بدحال کرونایی در ICU  نداریم.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد ابراز کرد: مشارکت مردم و توجه جدی به توصیه مسئولان اجرایی و کارشناسان بهداشتی راه پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا است.

وی با بیان اینکه آمار و ارقام روند مبارزه با بیماری کرونا امیدوارکننده است، اظهار داشت: آنچه که مهم است ادامه همکاری مردم در این خصوص است.

استاندار بیان کرد: بیشتر افرادی که دچار این بیماری شده اند در درون خانواده ها اتفاق افتاده که انتظار می رود با قرنطینه کردن بیمار از سرایت بیماری به سایر اعضای خانواده جلوگیری شود.

کلانتری از تلاش ها و اقدامات رسانه ها و خبرنگاران استان در تولید اخبار و محتوای هنری در پیشگیری و مقابله با کرونا قدردانی کرد.

استاندار باتوجه به وضعیت شهرستان چرام خواستار اعزام اکیپی از سوی علوم پزشکی به این شهرستان شد و گفت: نتیجه بررسی ها در نشست بعدی این ستاد ارائه شود.

پرویز یزدان پناه رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج نیز در این نشست تعداد بیماران کرونایی استان کهگیلویه و بویراحمد تا این لحظه را ۱۸۱ نفر عنوان کرد و افزود: در شهرستان بویراحمد ۸۹ بیمار کرونایی ، کهگیلویه ۲۹ مورد، چرام ۲۲ مورد، گچساران ۱۵  مورد، شهرستان دنا ۱۶ مورد، شهرستان باشت ۶ مورد، شهرستان بهمئی ۳ مورد و شهرستان لنده ۱ مورد بیمار کرونایی داریم.

وی گفت: از ۱۸۱ بیمار مبتلا به کرونای استان ۵۱ نفر بهبود یافته، ۵۹ نفر بستری و ۸ بیمار متاسفانه جان خود را از دست داده ‌اند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس روز