سه‌شنبه ۱۷ تير ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۶  |  Tuesday, 07 July 2020
کد خبر: ۲۶۳۱۱
تاریخ انتشار: ۲۳:۰۸ - ۲۲ آبان ۱۳۹۸
یمن
رئیس شورای عالی سیاسی یمن عملیات ترور فرمانده ارشد جنبش جهاد اسلامی فلسطین را محکوم کرد و گفت که با ترور «بهاء ابوالعطاء» پاسخگویی به رژیم صهیونیستی ضرورت پیدا می‌کند.
به گزارش پایگاه خبری آوای رودکوف،«مهدی المشاط» رئیس شورای عالی سیاسی یمن روز چهارشنبه در سخنانی بر ضرورت پاسخگویی به ترور «بهاء ابوالعطاء» از فرماندهان ارشد جنبش جهاد اسلامی فلسطین تاکید کرد.

وی عملیات رژیم صهیونیستی در ترور ابوالعطاء و تلاش برای ترور «اکرم العجوری» در دمشق را محکوم کرد و گفت که پاسخگویی به رژیم صهیونیستی به نوعی واجب و ضروری است.

رئیس شورای عالی سیاسی یمن، ترور ابوالعطاء و حملات رژیم صهیونیستی به غزه را جنایت و دشمنی آشکار و نقض حاکمیت کشور عربی خواند و از جامعه جهانی خواست تا آن را محکوم کنند.

مهدی المشاط بر وجوب پاسخگویی به رژیم غاصبی که از شرایط امت اسلامی برای توسعه اهداف استعماری و ارتکاب فجیع‌ترین جنایاتش سوء استفاده می‌کند، تاکید کرد.

تنش‌ها میان غزه و رژیم صهیونیستی پس از آن آغاز شد که جنگنده‌های رژیم صهیونیستی بامداد سه شنبه منزل مسکونی «بهاء ابوالعطا» از فرماندهان ارشد سرایا القدس در منطقه «الشجاعیه» غزه را هدف گرفتند و وی را به شهادت رساندند. رژیم صهیونیستی به جز ابوالعطا، شش نفر دیگر از اعضای شاخه نظامی جهاد اسلامی را به شهادت رسانده است.

دیروز (سه‌شنبه) انجمن علمای یمن نیز ضمن محکوم کردن حملات رژیم صهیونیستی و ترور فرمانده جهاد اسلامی فلسطین اعلام کرد که تنها راه مقابله با این دشمن، جهاد در راه خداست.

بر اساس گزارش شبکه «المسیره»، انجمن علمای یمن این اقدام رژیم صهیونیستی را محکوم و اعلام کرد: دشمن صهیونیستی تنها زبان زور می‌فهمد و تنها راه بازداشتن آن مقابله با این دشمن از طریق جهاد در راه خدا و وارد کردن ضربات دردآور به عمق آن است.

انجمن علمای یمن پاسخ راکتی و موشکی مقاومت به رژیم صهیونیستی را ستود و از آزادگان در جهان اسلامی و عربی خواست مواضع حمایتی از حق فلسطینی‌ها برای آزادی سرزمینشان داشته باشند.

فارس
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس روز