پنجشنبه ۰۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۵  |  Thursday, 27 February 2020
کد خبر: ۲۶۲۶۲
تاریخ انتشار: ۱۳:۵۶ - ۱۶ آبان ۱۳۹۸
استان گلستان
در پی فوت یکی از شهروندان شهرستان علی آباد کتول به علت قصور در انجام وظیفه از سوی مسئولان اورژانس بیمارستان بقیه الله الااعظم و ارجاع مکرر بیمار از بیمارستان به خانه، جمعی از شهروندان علی آباد در نامه ای سرگشاده به «دادستان استان گلستان» خواستار شناسایی و برخورد قاطع با عوامل این حادثه در جهت جلوگیری از رخ دادن حوادث مشابه شدند.
به گزارش پایگاه خبری آوای رودکوف؛در پی فوت یکی از شهروندان شهرستان علی آباد کتول به علت قصور در انجام وظیفه از سوی مسئولان اورژانس بیمارستان بقیه الله الااعظم و ارجاع مکرر بیمار از بیمارستان به خانه، جمعی از شهروندان علی آباد در نامه ای سرگشاده  به «دادستان استان گلستان» خواستار شناسایی و برخورد قاطع با عوامل این حادثه در جهت جلوگیری از رخ دادن حوادث مشابه شدند.

در متن نامه چنین آمده است:

باسمه تعالی

«کُلّکم راع و کُلّکم مسؤول عَن رَعیَته» به راستی كه همه شما حافظ و سرپرستید و همه شما جوابگوی مردم زیردست خود هستید.» / پیامبر اکرم ( ص )

سرور ارجمند جناب آقای هاشیمان

همانگونه که مستحضرید بخش اورژانس حیاتی ترین و حساس ترین بخش در هر بیمارستان محسوب می شود و معمولاً نیروهای این بخش باید از توان اجرایی و مدیریتی بالا ، تجریه کافی و سعه صدر و تعامل با مردم برخوردار باشند. اما متاسفانه سوء مدیریت در اورژانس بیمارستان علی آباد کتول در کنار سایر عوامل محیطی و سخت افزاری نظیر کمبود امکانات و تجهیزات، تعداد اندک پرسنل و فضای محقر و  ناچیز  باعث شده تا این بیمارستان آبستن حوادث تلخ و ناگواری باشد که نمونه آن زندگی نباتی سارینای هشت ساله در سال 96 است که در اثر تزریق اشتباه آمپول زندگی این کودک تباه شد و تائید قصور پزشکی تنها دلخوشی والدین سارینا محسوب می شود!

با وجود تلاش های شبانه روزی پرستاران و پزشکان این بخش و انجام وظیفه بیشتر از حد توان در شرایط سخت و نامتعارف، سوء مدیریت در این اورژانس باعث شده تا این تلاش ها و از خود گذشتگی ها نیز به چشم نیاید. نارضایتی عمومی مردم شهر و تعدد شکایت های شفاهی، حضوری، تلفنی و کتبی از اورژانس بیمارستان علی آباد که تعدادی از آنها منجر به تشکیل پرونده در مراجع قضایی نیز شده است، نشان دهنده اوضاع وخیم مدیریت در این بخش است که آخرین نمونه آن (البته تا لحظه نوشتن این نامه) نپذیرفتن بیماری با سابقه سل شدید از سوی مسئولان بیمارستان و ارجاع مکرر ایشان به خانه می باشد که در نهایت منجر به فوت این بیمار58 ساله گردید. هر چند مراجع قضایی به این امر ورود کرده اند ولی ظاهراً این پیگیری ها کافی نبوده است و برخورد پیشگیرانه ای در این بیمارستان رخ نداده است. این  در حالی است که در استان هرمزگان به دلیل افتادن بیمار از روی تخت و فوت شدن بیمار (که قطعاً عمدی در کار نبوده) دو نفر از مسئولان بیمارستان انفصال خدمت شدند و مسئولان علوم پزشکی مجبور به ارائه توضیحات شدند. اما متاسفانه در این شهر آثاری از انفصال و توبیخ و حتی درج در پرونده و حتی توضیح در خصوص این حادثه به چشم نمی خورد!

در حقیقت آنچه در این بین فوت این بیمار و بیماران مشابه را زجر آور تر و دردناک تر می سازد بی تفاوتی مسئولان بیمارستان و دانشگاه علوم پزشکی استان گلستان است که با وجود گذشت بیش از دو ماه از فوت این بیمار تاکنون هیچ کدام از مسئولان بیمارستان و دانشگاه علوم پزشکی در این خصوص حتی یک اظهار نظر معمولی و یا اظهار تاسف نیز نکرده اند! شاید فوت بیماران در اثر قصور پزشکی و مدیریتی چندان هم برای این عزیزان قابل اعتنا و بررسی نیست و متتظرند این پرونده نیز همانند سایر پرونده ها مشمول مرور زمان شود و به خاطرات بپیوند!

سوگمندانه این همه ماجرا نیست و انتخاب افرادی که در بخش های مختلف مسئولیت دارند، از دیگر معضلات این بیمارستان است. به عنوان مثال فردی که به عنوان مسئول اورژانس علی آباد کتول تصدی امور را به عهده گرفته است به علت سهل انگاری و قصور در انجام وظیفه سابقه بازداشت از سوی دادستان وقت در سال های گذشته را دارد و سوال اینجاست چطور فردی با این سابقه مدیریتی ضعیف، در حال حاضر به عنوان مسئول اورژانس بیمارستان سومین شهر استان گلستان گمارده شده است؟!

آیا این قبیل باند بازی، سیاسی کاری، بازی با جان مردم و ... به بهای راضی نگه داشتن عده ای خاص، در شان مردم ولایت مدار و شهید پرور شهرستان است؟ آیا مردم حق ندارند القابی نظیر کشتارگاه ، قصابخانه ،  غسالخانه و ... به این بیمارستان اطلاق کنند که حقیقتاً در شان پزشکان و پرستاران زحمتکش این بیمارستان نیست ؟!  آیا از خود پرسده اید که دلیل این همه درگیری و ضرب و شتم در اورژانس این بیمارستان چیست؟!

جناب آقای هاشمیان که قول برخورد با ورود پول های کثیف به انتخابات را در این شهرستان داده اید، آیا بازی با جان مردم در بیمارستان به اندازه خرید و فروش رای ناگوار و تاسف بار نیست؟! آیا جمله مرگ حق است یا عمرش به دنیا نبود، فقط باید برای مردم این دیار استفاده شود؟!

در پایان از حضرتعالی به عنوان فردی با وجدان بیدار و دارای روحیه ظلم ستیزی در استیفای حقوق دردمندان جامعه درخواست می گردد نسبت به بروز مشکلات اورژانس بیمارستان بقیه الله الااعظم اهتمام ویژه داشته و ضمن پیگیری و برخورد با عوامل حادثه فوق ، مانع از بروز چنین حوادث تلخی در علی آباد شوید. امید است روزی بیماران این شهر و اطرافیان آنها به جز درد بیماری درد دیگری را تحمل نکنند و نگذارید سوء مدیریت و باند بازی و جناح بندی بر آلام مردم ولایت مدار و شهید پرور این دیار بیافزایند...

با تشکر و امتنان فراوان/جمعی از شهروندان شهرستان علی آباد کتول

رونوشت به:

1) رئیس کل محترم دادگستری استان

2) استاندار محترم استان گلستان

3)  ریاست محترم اداره اطلاعات استان گلستان

4) امام جمعه محترم شهرستان علی آباد کتول

5) رئیس کل محترم دادگستری علی آباد کتول

6) فرماندار محترم شهرستان علی آباد کتول

7) ریاست محترم اداره اطلاعات شهرستان علی اباد کتول

8) دادستان محترم شهرستان علی آباد کتول

 
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس روز