سه‌شنبه ۱۷ تير ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۷  |  Tuesday, 07 July 2020
کد خبر: ۲۵۹۷۵
تاریخ انتشار: ۲۰:۰۷ - ۰۹ مهر ۱۳۹۸
به مناسبت روز جهانی سالمند مطرح شد؛
16 هزار و 543 خانوار با جمعیت 34 هزار و 782 نفر از مددجویان تحت حمایت کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد سالمند هستند.
به گزارش پایگاه خبری آوای رودکوف، قباد مبشری، مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد، در همایش تجلیل از سالمندان که به همت کمیته امداد منطقه یک یاسوج برگزار شد، با اشاره به اینکه هم‌اکنون بیش از 40 هزار خانوار تحت حمایت از خدمات این نهاد بهره‌مند هستند، گفت: 16 هزار و 543 خانوار با جمعیت 34 هزار و 782 نفر از مددجویان این نهاد را در سال جاری سالمندان تشکیل می‌دهند.


وی بابیان اینکه سالمندان به‌عنوان سرمایه‌های ارزشمندی هستند که مردم و خانواده‌ها باید بیش از بیش از فیض حضور آن‌ها بهره‌مند شوند، گفت: رسالت کمیته امداد دستگیری از افراد ضعیف و نیازمند جامعه است و ازجمله برنامه‌های این نهاد در خدمات‌رسانی به سالمندان بازدید از خانواده سالمندان در قالب طرح مفتاح الجنه است.

مبشری به خدمات کمیته امداد برای سالمندان اشاره و بیان کرد: تمامی خدمات این نهاد ازجمله معیشتی، پرداخت هزینه‌های درمانی، دارویی و تجهیزات پزشکی، برگزاری کارگاه‌های آموزش گروهی سالمندان با موضوع سلامت روان و بهداشت، اردوهای زیارتی، کمک به اشتغال فرزندان و جهیزیه، تأمین مسکن و تسهیلات قرض‌الحسنه ازجمله خدمات این نهاد به مددجویان سالمند است.

وی تصریح کرد: در زمینه ارائه سبدغذایی به سالمندان، در سال جاری 11 میلیون و 200 هزار تومان در قالب سبد غذایی به 373 نفر از سالمندان بیمار و زمین‌گیر پرداخت‌شده است.
مبشری با اشاره به اعزام سالمندان به اردوهای زیارتی، گفت: به مناسبت هفته سالمند، 20 نفر از سالمندان تحت حمایت این نهاد به مشهد مقدس اعزام شدند.

شایسته ذکر است در این مراسم از تعدادی از مددجویان سالمند تجلیل شد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس روز