شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۴  |  Saturday, 06 June 2020
کد خبر: ۲۵۲۹۷
تاریخ انتشار: ۱۶:۱۳ - ۰۱ تير ۱۳۹۸
سیاسی
عضو شورای مرکزی جبهه پایداری گفت:‌ اگر گروه‌های دلسوز و انقلابی، اولویت خود را گزینش افراد اصلح قرار دهند، جبهه پایداری با کمال میل دست همکاری به سمت آنها دراز می‌کند.
به گزارش پایگاه خبری آوای رودکوف،حجت‌‌الاسلام قاسم روابخش عضو شورای مرکزی جبهه پایداری در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب تسنیم، با اشاره به جلسه روز گذشته شورای مرکزی این جبهه گفت:‌ در جلسه جبهه پایداری که در محضر علامه مصباح برگزار شد، درباره راهبرد جبهه پایداری برای انتخابات پیش رو و اینکه آیا باید همچون انتخابات مجلس دهم با گروه‌های مختلف اصولگرایی ائتلاف کنیم یا به شکل مستقل به عرصه رقابت‌ها وارد شویم، بحث و گفت‌وگو شد.

وی با بیان اینکه ما از انتخابات مجالس گذشته تجربیات متفاوتی داشتیم، تصریح کرد: در انتخابات مجلس دهم با ائتلافی حداکثری، لیستی متحد داده شد. اما حتی یک نماینده از لیست تهران به مجلس راه نیافت ولی در مجلس نهم جبهه در تهران با لیستی مستقل حاضر شد و در رقابت با لیست جبهه متحد اصولگرایی در نهایت موفق به کسب 16 کرسی مجلس در مقابل 12 کرسی لیست جبهه متحد شد.

  این عضو شورای مرکزی جبهه پایداری با اشاره به سخنان آیت‌الله مصباح در جلسه اخیر این جبهه گفت: ایشان نکات سیاسی و اخلاقی مهمی را بیان کردند که در این شرایط نه تنها برای اعضای جبهه پایداری بلکه برای عموم مردم جامعه لازم و حائز اهمیت است. ایشان تاکید کردند که عامل همه بدبختی‌های بشر در هوای نفس و جهل و و عدم شناخت او خلاصه می شود که باعث متضرر شدن بشر می‌شود و به او اجازه نمی‌دهد که به اهدافی که خدای متعال برای او در نظر گرفته دست پیدا کند. ایشان فرمودند باید تلاش کنیم شناخت و بصیرت خود و مردم را بال ببریم تا اصلح را بشناسند و به اصلح رای بدهند زیرا غالب گرفتاری های اخیر مردم معلول انتخاب غیر اصلح بوده است در نقطه مقابل، عمده پیشرفت کشور نیز به دلیل انتخاب اصلح بوده است.

روانبخش خاطرنشان کرد: آیت‌الله مصباح در ادامه این جلسه گفتند که در مسائل سیاسی هر جا منیت انسان مطرح شود، آنوقت حتی اگر یقین داشته باشد که رقیب از او بهتر است ولی چون دوست دارد که حزب و گروه منتسب به او در جامعه مطرح شود، چشم خود را بر واقعیت‌ها بسته و مانع نقش‌آفرینی افراد اصلح در جامعه می‌شود. توصیه ایشان این بود که تقوای الهی را در عرصه فعالیت های سیاسی مبنای کار قرار دهید و از پیروی از هوای نفس فردی و گروهی و حزبی که ریشه بیشتر بدبختی‌هاست بپرهیزید.

این عضو شورای مرکزی جبهه پایداری گفت: علامه مصباح در باره انتخاب اصلح تا آن اندازه تاکید کردند که حتی به فرض اگر فرد اصلح در میان اصلاح‌طلبان نیز وجود داشت بر فرد غیر اصلح که احیانا در میان اصولگرایان باشد ترجیح داده شود.

روانبخش درباره سازو‌کار ورود جبهه پایداری به انتخابات مجلس دهم اظهار داشت: دوستانی که دلسوز انقلاب و کشور هستند باید فرمایش رهبری را که اخیرا فرمودند باید دولتی انقلابی و جوان تشکیل شود، مدنظر قرار دهند. بنابراین اگر گروه‌های دلسوز و انقلابی درصدد باشند که تا با توجه به منویات مقام معظم رهبری، اولویت خود را گزینش افراد اصلح قرار دهند، جبهه پایداری نیز با کمال میل دست همکاری به سمت دیگر گروه‌های انقلابی دراز می‌کنیم و ممکن است که به ائتلاف و لیست واحدی نیز برسیم.

وی افزود: برای جبهه پایداری ملاک ائتلاف با دیگر گروه‌های انقلابی،‌ انتخاب افراد اصلح است ولو اینکه یک نفر از اعضای پایداری نیز در لیست نهایی برای انتخابات قرار نگیرد. به تعبیر آیت‌الله مصباح به طور مثال اگر 100 نفر برای حضور در لیست ائتلافی معرفی شدند، باید ملاک‌های اصلحیت را یک به یک در این افراد مورد بررسی قرار داد و در نهایت به لیستی از بهترین چهره‌ها برای حضور در لیست برسیم.

این عضو شورای مرکزی جبهه پایداری با بیان اینکه باور به اعتقادات الهی و اسلامی،‌ استکبارستیزی و خدمت خالصانه به مردم از مهمترین ملاک‌های جبهه پایداری برای یک فرد اصلح است، تاکید کرد: کسانی باید به عنوان نماینده مردم وارد مجلس شوند که نه در حرف بلکه در عمل خود را وقف حل مشکلات مردم کنند.

روانبخش درباره حضور نماینده جبهه پایداری در جلسات شورای وحدت گفت:‌ جبهه پایداری هنوز به شکل رسمی در جلسات شورای وحدت حضور نداشته است البته باید ابتدا سازوکار انتخاب افراد اصلح برای ورود به انتخابات تنظیم شود تا مانع برخی سیاسی‌کاری‌ها و سهم‌خواهی‌ها مرسوم شود.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس روز