«آوای رودکوف (آوای دنا) »رسانه شماست ؛نويسنده و ناقد رسانه خود باشيد.                      یاداشت  و سوژه هاي خبري خود را از «اینجا» برای ما ارسال نمایید       اخبار مهم ایران ؛ جهان و استان کهگیلویه و بویراحمد را با "آوای رودکوف" مرور نمائید .       
پنجشنبه ۲۵ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۶  |  Thursday, 16 September 2021
کد خبر: ۲۵۲۷۷
تاریخ انتشار: ۱۳:۱۰ - ۳۰ خرداد ۱۳۹۸
طب اسلامی-سنتی
من حدود ۱۶کیلو اضافه‌وزن دارم، چه باید کنم؟! در این مطلب پاسخ یکی از اساتید طب سنتی به این سؤال را مرور می‌کنیم.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری آوای رودکوف، "چاقی" مشکلی است که طیف گسترده‌ای از مردم به‌دلیل "سبک زندگی" غلط امروز به آن گرفتار هستند، در ادامه سؤال یکی از مخاطبان درباره چاقی و اضافه‌وزن آمده است:

"عرض سلام و ادب و احترام؛ من حدود 16 کیلو اضافه‌وزن دارم، چه باید کنم ؟ متشکرم و برایتان آرزوی موفقیت و سلامتی و طول عمر باعزت آرزو می‌کنم".

در ادامه پاسخ دکتر رضا منتظر؛ پزشک و پژوهشگر طب ایرانی ــ اسلامی به این سؤال تقدیم شده است:

"سلام علیکم و تشکر از لطف شما؛ برای کاهش وزن در قدم اول دنبال دارو نباشید! باید ابتدا حجم و وعده‌های غذای خود را کم کنید.

توصیه ما این است که روزی 2 وعده بیشتر غذا نخورید؛ ترجیحاً صبحانه و شام (ترک ناهار).

الآن فرصت خوبی است که بعد از ماه رمضان همچنان از خوردن ناهار خودداری کنید؛ در 2 وعده دیگر هم وقتی که هنوز اشتها دارید، دست از غذا بکشید.

نکته دیگر اینکه از مصرف آب زیاد در طول روز بپرهیزید و به‌فاصله یک ساعت بعد از غذا هم آب و دوغ و از این قبیل مصرف نکنید؛ در بسیاری از مواقع وزن به‌آرامی کاهش می‌یابد".

"طب سنتی" به‌جای سرکوب علائم بیماری در پی "درمان ریشه‌ای" است.

مدینه صابری/خبرنگار پایگاه خبری آوای رودکوف

کارشناسان طب اسلامی-سنتی ما به کلیه سوالات شما پاسخ می دهند جهت درج سوال خود اینجا کلیک کنید.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس روز