پنجشنبه ۱۹ تير ۱۳۹۹ - ۱۹:۴۳  |  Thursday, 09 July 2020
کد خبر: ۲۴۴۵۱
تاریخ انتشار: ۱۴:۲۵ - ۰۱ اسفند ۱۳۹۷
آوای رودکوف گزارش می دهد:
نشست خانواده مطهر ویژه زنان و معلولان سرپرست خانوار تحت حمایت اداره بهزیستی شهرستان لنده با حضور حجت الاسلام وحدتی مسول امور فرهنگی و ستاد اقامه نماز استان برگزار شد.
به گزارش پایگاه خبری آوای رودکوف، نشست خانواده مطهر ویژه زنان و معلولان سرپرست خانوار تحت حمایت اداره بهزیستی شهرستان لنده با حضور حجت الاسلام وحدتی مسول امور فرهنگی و ستاد اقامه نماز استان و به همت اداره بهزیستی لنده در سالن اجتماعات اداره تبلیغات اسلامی برگزار گردید.


در این نشست رئیس بهزیستی شهرستان بیان کرد در راستای ترویج فرهنگ نماز برنامه های مختلفی در سال جاری تاکنون برگزار شده که از جمله آن می توان به اجرای طرح نیک نماز در مهدهای کودک و نشست خانواده مطهر با رویکرد شیوه های دعوت فرزندان به نماز اشاره کرد وی اظهار نمود  ناهنجاری ها  و آسیب های اجتماعی بسیاری وجود دارد که علت آن فاصله گرفتن از دین و عدم توجه به اصل دین یعنی نماز است.


نورعلی کاظمی اظهار داشت: ناهنجاری‌ها و آسیب‌های اجتماعی بسیاری وجود دارد که علت آن فاصله گرفتن از دین و بی‌توجه به اصل دین یعنی نماز است.


حجت الاسلام وحدتی مسول امور فرهنگی و ستاد اقامه نماز استان  نیز در این نشست در خصوص شیوه های تربیتی وآموزش نماز به فرزندان مطالبی را ارائه کرد وی اظهار داشت:  نماز یکی از پایه ها و ستون  دین شمرده شده است و در راس همه عبادت می باشد


 حجت الاسلام وحدتی گفت: زمانی آموزش نماز به توفیق می انجامد و قرین موفقیت می شود که با احساس خوشایند همراه باشد و بدیهی است زمانی که نوجوان در معرض یادگیری و آموزش احکام و عبادت قرار دارد لازم است از قبل برای این موضوع زمینه سازی شود که در این راستا نقش خانوادها بسیار تاثیر گذار می باشد


مسول امور فرهنگی سازمان بهزیستی استان گریزی به مباحث تربیتی نیز زد و اظهار داشت: یکی از روشهای تربیتی فرزندان واکسنی است که خانواده و خصوصا پدر و مادرها  با آموزش آموزه های دینی و رفتار مناسب با فرزندان آنها را در قبال آسیب ها و مشکلات  زندگی واکسینه می کنند و خاطرنشان کرد: محیط زندگی ناسالم ،روزی حرام ؛ دوست و هم نشین بد  سه مانع تربیت درست فرزندان می باشند.


دراین نشست محسن رحمانی پور دبیر اقامه نماز شهرستان نیز بااشاره به اهمیت نماز به عنوان بزرگترین فریضه الهی؛خانواده را مهمترین الگوبرای فرزندان دراموزش و اقامه نماز به عنوان واجب الهی دانست  واز خانواده ها خواست درترویج فرهنگ نماز ونمازخوانی اهتمام لازم را بنمایند

وی با اشاره به اینکه  خانواده مهمترین رکن تعلیم وتربیت است اظهار داشت درخانواده ای که نماز اقامه می شود ،فرزندان نیز نسبت به نماز بی تفاوت نخواهندبود .
دراین نشست که مسول ستاد اقامه نماز سازمان بهزیستی حضور داشتند ،از اداره بهزیستی لنده به عنوان بهترین دستگاه اجرایی  شهرستان تقدیر واعلام نمودندریس بهزیستی ازمدیرانی است که کلیه برنامه نماز ابلاغی از ستاد اقامه نماز استانرا به نحو مطلوب وشایسته برگزارنمودند.


در پایان این نشست از سرکار خانم نیلوفر رامشی کارمند بازنشسته اداره بهزیستی شهرستان لنده و کارمند برتر ستاد اقامه نماز این اداره تجلیل بعمل آمد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس روز